How to buy a Kindle?/Jak kupić Kindle?

Odkąd opublikowałem artykuł na temat Kindle i czytania książek elektronicznych jako takich otrzymałem sporo pytań dotyczących użytkowania i zakupu samego urządzenia. Na część z nich odpowiedziałem w dwóch artykułach o czytaniu plików pdf na Kindle i tablecie. Dzisiaj w dużym skrócie zajmę się kwestią kupna Kindle.
Właściwie każde zaytanie na temat kupna czytnika firmy Amazon zawierało linki do serwisu Allegro z pytaniem czy jest to dobra oferta. Od razu odpowiem, bez zbędnego wdawania się w szczegóły, że kupno Kindle przez Allegro jest bez sensu! Obecnie oferty, które można znaleźć na tym portalu oscylują w granicach 330-400 zł za wersję Classic. W Amazonie to samo urządzenie kosztuje, po doliczeniu cła i przesyłki, ok. 425zł. 
 
W ramach tej różnicy macie pewność, że:
– czytnik jest nowy i nie był wcześniej zarejestrowany
– gwarancja dawana przez Amazon zaczyna się w dniu kupna czytnika na stronie internetowej. Oznacza to, że jeżeli czytnik, który jest wystawiany na Allegro, był kupiony jakiś czas temu, to w rzeczywistości nie będzie on miał rocznej gwarancji, tylko np. 10 miesięcy.
– nie kupuje się urządzenia, które zostało kupione jako wersja z reklamami, a następnie ich pozbawiona. Takie dzałanie oprócz tego, że jest nielegalne, to pozbawia całkowicie gwarancji, jako, że wersja z reklamami jest przeznaczona tylko i wyłącznie na amerykański rynek i tylko tam zarejestrowane urządzenia z reklamą będą się kwalifikowały do ewentalnej naprawy.
– pewność szybkiego dostarczenia przesyłki. Ja swoją kupiłem 28 grudnia 2011, a otrzymałem 2 stycznia 2012. Pomiędzy tymi datami był jeszcze sylwestrowy weekend, tak więc dostawa błyskawiczna. Do tego miałem możliwość ciągłego śledzenia przesyłki online.
Dla osób, które potrzebują większej ilości informacji polecam ten artykuł:

Kupno Kindle przez Amazon
 
Jedyna pewna i w pełni legalna opcja zakupienia Kindle w Polsce. W USA i UK można je już kupić w sklepach stacjonarnych, ale niestety nie u nas. Jeżeli ktoś się obawia zakupu Kindle poprzez Amazon, bo nie ma tam konta, to pragnę poinformować, że w celu rejestracji czytnika trzeba założyć konto na amazon.com. Jak tego dokonać opisał zarówno Świat Czytników, jak i Kominek. Polecam przejrzeć komentarze do tych wpisów, bo pojawiają się tam pytania, które sami możecie chcieć zadać.

Jeżeli mimo tego, co napisałem wyżej i tak chcecie jeszcze o coś pytać, to zapraszam do komentarzy pod tekstem.