It’s time to Rela(u)x.

Od liceum właściwie pracowałem i uczyłem się w ciszy. Lepiej mi to wychodziło i mogłem się skupić na tym co robię, a nie na słowach/melodii znanego utworu. Co innego gdy szedłem spać, wtedy cisza była nieakceptowalna. 
Na szczęście ludzie się zmieniają. Dzisiaj częściej pracuję z muzyką w tle, a wieczorem się wyciszam i kulturnie zasypiam ( w ciągu jakiś 5 sekund).  Na szczęście, bo pewnie inaczej nie odkryłbym Relaux. A bez tego byłbym pozbawiony muzyki, która umila mi większość czasu spędzanego w domu. 
Nie pamiętam jak dowiedziałem się o Relaux. Wydaje mi się, że był to wpis na Twitter’ze, ale głowy sobie uciąć nie dam. Ważne, że w jakiś sposób stał się stałym kafelkiem mojego ekranu powitalnego w Chrome. W sumie jest chyba jedną z pierwszych stron, które odpalam.

Przy okazji, zna ktoś nakładkę na Chrome, która przy uruchomieniu przeglądarki automatycznie uruchamia ustalone strony + Awesome New Tab Page (do pobrania w Chrome web store)?

No dobra, czym w ogóle jest Relaux? Otóż jest to strona zawierające listy z utworami muzycznymi. Co więcej, dzięki temu, że są one stworzone w My Cloud Player mamy możliwość ich odtwarzania bezpośrednio ze strony. Jej fundatorem jest Will Dickey, który opisuje ją jako „stworzoną w celu dostarczenia dobrej jakościowo muzyki w celu ulepszenia naszych codziennych doświadczeń. Niezależnie od tego czy studiujesz, czytasz, piszesz, stresujesz się, płaczesz, śmiejesz, jesz, medytujesz, lub nie robisz nic…” 
Muzyka jaką tam znajdziecie jest przeróżna, jednak 90% to super brzmienia. Dla mnie na czele rankingu są dwie składanki: Odesza: summer’s gonne oraz songs of synesthetes. Szczególnie ta druga lista jest wyjątkowo dobra.
Jedyny minus jaki znalazłem do tej pory, to stosunkowo rzadka aktualizacja, ale przy tej ilości list nie powinniście się znudzić przez dłuższy czas.
Do mnie, oprócz wszystkiego co powyższe, przemawia jeszcze fakt, że nie trzeba płacić za odsłuch tych kawałków. A niektóre można nawet ściągnąć za darmo i całkowicie legalnie.