Share Week

Ostatnio sporo się mówiło o tym jak media zaśmiecają nasze głowy. Burzę rozpętał Stanowski z Weszło! swoim artykułem, w którym przyznawał się do braku pewnej, dosyć ważnej, wiedzy, która została zastąpiona bełkotem informacyjnym (teraz dużo więcej osób wie, że Anna Mucha jeździ mercedesem, a premierem Izraela jest Beniamin Netanjahu).

 

 
Na swoim blogu Andrzej Tucholski po raz drugi rozpoczął akcję Share Week. W skrócie chodzi o jednorazowe polecenie do pięciu blogów/vlogów/Twitterów/czy innych źródeł informacji. Ogranicza to szum sam w sobie i moim zdaniem jest świetną inicjatywą. Podobnie jak copiątkowy #FF na Twitterze. Pozwala mi to wybrać dogodne źródła informacji, a tym samym zwiększyć jakość pozyskiwanej wiedzy. Dokładny opis akcji znajdziecie tutaj. 

 
Moją piątkę znajdziecie poniżej w kolejności przypadkowej. Was zachęcam do podzielenia się Waszymi propozycjami na waszym profilu/blogu/komentarzu pod tym tekstem. 

Eryk Mistewicz– link do konta na Twitterze, jego strona jest tu. Szczególnie polecam jego artykuły, które pojawiają się na jego stronie. Redaktor kwartalnika Nowe Media i największy chyba komentator i popularyzator dyskusji przy użyciu tychże. 

Zen Habits – blog autora „Zen to done”, Leo Baubauty. Książkę polecam samą w sobie. Blog jest źródłem przemyśleń I porad jak lepiej zorganizować swoje życie prywatne I zawodowe. Do tego Baubauta jest minimalistą w pełnym tego słowa znaczeniu. Polecam przeczytanie książki zanim zgłębimy się w bloga. Jest krótka, a pomoże zrozumieć część z treści przekazywanych w postach.
Blog w języku angielskim.
 

Mediafun – blog Macieja Budzicha. Duża dawka informacji o polskim świecie reklamy i generalnie mediów samych w sobie okraszona dobrym humorem. 

Zombie Samurai – Paweł Opydo bierze udział w każdej ważniejszej dyskusji, która przetacza się przez polski internet. Do tego robi to będąc przygotowanym merytorycznie i niszczy każdego hejtera jakiego spotka. Oprócz tego pisze sporo o tym jak prowadzić bloga (może powinienem go słuchać bardzie?). 

Lifehacker – blog, na którym pojawiają się porady i rozwiązania mające ułatwić nasze codzienne życie. Warto wrzucić do FF na Twiterze (@pl_lh) w celu otrzymywania świeżych informacji.