Niedzielnik 21-27.01.2013

Niedzielnik 21-27 styczeń 2013

Kolejna porcja wiadomości z zeszłego tygodnia, które uważam za godne uwagi. Bez zbytnich komentarzy tym razem.
 

1) Ranking BLOGERÓW od Kominka – najbardziej wyczekiwany ranking blogerów w Polsce. Po jego opublikowaniu moja tablica na dwie godziny została zalana przez udostępniane, lubiane i komentowane wpisy na jego temat. Jego zasięg i moc jest powalająca. Znalezienie się w nim jest prawie równoznaczne z koniecznością wykupienia nowego serwera.

2) Ze świata gier najciekawsza chyba była kwestia bankructwa Atari. Dla wielu graczy to koniec pewnej ery.

3)Orange LipDub – do sieci wypłynął LipDub ze szkolenia pracowników Orange. Zrodził sporo komentarzy i w środę już zniknął z YT. Cała akcja została skomentowana na blogu firmy.

4) Tydzień rebrandingu: Poczta Polska, Bielsko Biała oraz Getin Bank i Play. Zmiany większe i mniejsze. W przypadku Poczty Polskiej za zmianą kolorów z niebieskiego na czerwony oraz nowego logo, dochodzą nowe usługi i większa integracja z ichniejszym bankiem.

Poczta Polska na czerwono… (wirtualnemedia.pl)

5) Vine – Twitter uruchomił usługę Vine. Niestety tylko na iOS. Paweł Opydo napisał kilka słów na Zombie Samurai.

6) Amazon wykupił polską Ivonę – gigant z Ameryki kupił polski syntezator mowy. 

IVONA w rękach Amazonu (mamstartup.pl)

7) Rozpoczęło się głosowanie sms’owe na bloga roku. Jak wiecie biorę w nim udział i każdy głos się liczy.
Wszystkie pieniądze z głosowania są przeznaczone na integracyjno – rehabilitacyjne obozy dla dzieci z ubogich rodzin i dzieci niepełnosprawnych.


I to tyle, nie za dużo, ale też sporo się ostatnio dzieje. Powiem tylko, że zanosi się na przeprowadzkę, Powiem coś więcej jak ustalę wszystkie szczegóły.

Do jutra!

M.