10 niezbędnych wakacyjnych aplikacji na androida

by senza senso | Flickr

by senza senso | Flickr

Podobno nadchodzi lato. Nurkowie na trasie AK o tym wspominali. A jak lato, to i wyjazdy. Niektórzy z was pojadą na Malediwy do czterogwiazdkowego hotelu na rajskiej wyspie, a inni stopem w rumuńskie Karpaty. Zazdroszczę wam wszystkim.

Technologie mobilne są obecne w prawie każdym aspekcie naszego życia. Telefony, tablety i inne ustrojstwa współpracujące z siecią. Ot, chociażby takie jawbone Up albo inne Nike+. Także na wakacjach nie rozstajemy się z elektroniką. Wręcz przeciwnie, fakt że możemy mieć mapy, kompas i prywatnego przewodnika w jednym urządzeniu (plus kilka innych przydatnych funkcji) sprawia, że niechętnie rozstawałbym się z moim tabletem i smartfonem podczas wyjazdu.

W związku z tym przygotowałem zestawienie 10 przydatnych aplikacji. Od notatnika, przez dzielenie się zdjęciami, czy też składowanie ich w chmurze, po najbliższe sieci wi-fi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pod warunkiem, że korzysta z androida, bo nie wiem ile z tych aplikacji ma swój odpowiednik w sklepie Apple.

 REPORT
10 items   1 followers   0 votes   580 views

10 aplikacji na wakacje

10 aplikacji na wakacje dla użytkowników androida

Jun 11, 2013 - play.google.com - 61
Evernote

Laureat wielu nagród i jedna z moich ulubionych aplikacji. Nie ważne, czy chcę zanotować adres, przepis, czy artykuł znaleziony w sieci. Evernote daje radę.
A, czy wspomniałem, że odczytuje tekst ze zdjęć?

Jun 11, 2013 - play.google.com - 74
Free Wifi - Free WiFi Scanner

Jesteście w nieznanym sobie miejscu, a chcecie sprawdzić, czy coś nowego pojawiło się na Majkelizm.pl? Nie wiecie, gdzie jest najbliższa sieć wi-fi?
Wi-Fi scanner rozwiąże wasz problem. W najgorszym razie szukajcie najbliższego McDonalda albo Starbucksa.

Jun 11, 2013 - play.google.com - 58
Viber : Free Messages & Calls

Powiedz nie roamingowi. Wystarczy, że druga osoba zainstaluje Viber i możesz wysłać jej sms'a lub zadzwonić do niej za darmo. Wystarczy dostęp do internetu.

Dlaczego jest lepszy od Skype? Bo synchronizuje się z listą kontaktów i używa nr telefonu jako identyfikatora.

Jun 11, 2013 - play.google.com - 81
AccuWeather

Rozkładać namiot, czy spać pod chmurką? Oto jest pytanie. Z AccuWeather będziesz znał odpowiedź. Relatywnie dokładna i godna zaufania aplikacja.

5

Maps

Jun 11, 2013 - play.google.com - 64
Maps

Tutaj nie ma co się zastanawiać. Tutaj trzeba używać!

Natywna aplikacja w androidzie. Mapy Google w wersji mobile - malinka

Jun 11, 2013 - play.google.com - 75
Wunderlist - To-do & Task List

Wysłać kartkę, czy też sprawdzić stan przelewu od klienta. Nie ma znaczenia. Wunderlist jest prosty i wygodnym w obsłudze menadżerem zadań i przydaje się również w podróży.

Jun 11, 2013 - play.google.com - 68
Dropbox

Dostęp online, do przewodników, biletów i wszelkiego innego dobra, które umieściliśmy w chmurze. Można tam też zrzucać zdjęcia - szczególnie przydatne gdy mamy adapter do kart albo nasze urządzenie czyta karty z używanego przez nas aparatu.

Jun 11, 2013 - play.google.com - 72
Instagram

Nie ma to, tamto! Z instagramowym filtrem nawet zdjęcie z wakacji w Ciechocinku będą miały wzięcie. Wzbudź zazdrość wśród znajomych i dziel się swoimi przygodami.

Jun 11, 2013 - play.google.com - 69
HootSuite (Twitter & Facebook) - Android Apps on Google Play

Kontroluj swoje profile w biegu. Zamiast kilku aplikacji używaj jednej. HootSuite sprawdza się w tej roli całkiem dobrze.

Jun 11, 2013 - play.google.com - 61
Google Translate

Nie wiesz jak zamówić jedzenie w Laosie lub znaleźć najkrótszą drogę do hotelu? Z Google Translate dasz sobie radę, w najgorszym razie na obiad dostaniesz psa, a hotel okaże się luksusowym domem publicznym.

 

Macie inne pomysły na aplikacje niezbędne podczas podróżowania?  Chętnie wypróbuję przy najbliższej okazji.

Podzielcie się nimi na fanpage’u majkelizm.pl

Udanych wakacyjnych wojaży,

Michał